2021. november 1., hétfő
Ritkaság!Gyönyörű lengőfüles porcelán számlapos Longines Trench (Lövészárok) óra 1912-ből - Jelenlegi ára: 84 900 Ft
A Longines márka története
A Saint-Imier-ben található Longines óravállalatot Auguste Agassiz alapította 1832-ben. A cég birtokában van a legrégebben regisztrált kereskedelmi logo, és napjainkban a Swatch Group birtokában van.
A Longines elsősorban aviátor óráival lett híres. A cég egyik igazgatója személyes jóbarátja volt Charles Lindbergh-nek, és transz-atlanti útja után a pilóta tervezett egy, a repülést megkönnyítő órát. Ezt az órát a Longines elkészítette számára, és teljesen az ő igényeihez igazította. Ezt a modellt a cég a mai napig is gyártja.
Híres pilóták, felfedezők egyaránt felkeresték a Longines-t. A Longines támogatta az első modernkori Olimpiai játékokat is. 1899-ben a Longine az Északi-sarkra utazott Louis Amédée de Savoie felfedezővel. Az 1912-es baseli Szövetségi Tornaversenyen szintén a Longines biztosította az időmérőket. A cég biztosít időmérőket a Tour de France és a Forma-1 számára is. Nem véletlen tehát, hogy napjainkban a Longines széles körben ismert sportóráiról és kronográfjairól egyaránt.
1832-es alapítása óta a Compagnie des Montres Longines Francillon S. A. a világ elsőszámú óravállalatai közé tartozott. A vállalat 2007-ben ünnepelte 175. születésnapját.
A Longines története 1832-ben keződött, amikor Auguste Agassiz Saint-Imier apró falucskájában kapott állást a Comptoir Horloger Raiguel Jeune vállalatnál. Már 1833-ban két társával átvette a cég irányítását, és Comptoir Raiguel Jeue & Cie néven folytatták tevékenységüket. A vállalat ekkor még az akkor uralkodó üzleti modellnek megfelelően működött, tehát kívülálló órásmestereknek szállítottak nyersanyagokat és alkatrészeket, ők otthonaikban összeállították, és a kész darabokat a cég visszavásárolta tőlük.
1847-re Agassiz lett a vállalat egyetlen tulajdonosa, és ekkor a cég az Agassiz & Compagnie nevet kapta. Unokaöccse, Ernest Francillon 1852-ben csatlakozott a vállalathoz. Az 1850-es években Francillon fokozatosan átvette az irányítást gyengélkedő nagybátyjától, és a hagyományos órák fejlesztésére kezdte fektetni a hangsúlyt. Miután végleg átvette a mindennapi irányítást nagybátyjától a gyártás racionalizálására szeretett volna törekedni. Ekkor fogalmazódott meg a gondolat, hogy az addigiakkal ellentétben az órakészítés minden fázisát „ egy tető alatt” kellene elvégezni, így egy integrált folyamaton belül sokkal produktívabb és jobb minőségű órákat lehetne előállítani.
1866-ban Francillon megvásárolt két szomszédos telket a Suze folyó partján, amelyet a helyiek csak Les Longines-nak neveztek. Itt építtette fel gyárát, amiben az óragyártás minden folyamata immár egy fedél alatt történhetett. Egy évvel később Francillon felvette Jacques David mérnököt, hogy tervezzen a gyár számára az óragyártáshoz szükséges gépeket. David segítségével a gyár immár képes volt Francillon legmerészebb álmainak megvalósítására. Még ebben az évben a Longines forgalomba hozta első, házon belül összeállított óraművét. Azelőtt az órákat egy kulcs segítségével lehetett felhúzni, ez a szerkezet azonban már koronával volt ellátva. Ez az óra a Párizsi Világvásáron bronzérmet kapott, és a cég a XX. század első harmadáig töretlenül fejlődött, és 1911-re 1100 ember foglalkoztatott, és a világ minden táján adott el órákat.
Longines védjegyévé vált szárnyas homokóra logót 1880. július 19-én jegyezte be a Swiss Federal Office of intellectual Property.
Trench (lövészárok) óra története.
Az órák hordásának módját megváltoztató nagy esemény az első világháború kitörése volt. A háború miatt egyre fontosabb szerepet kezdtek nyilvánítani az idő mérésének. A frontvonali körülmények között kiderült, hogy a lövészárokban körülményes elővenni a mellzsebben tartott zsebórát, továbbá közben nehéz feladat a lövés messzeségének számlálása is. A megoldást a problémára a lövészárokóra jelentette, amely gyakorlatilag egy zsebóra volt, amire ráforrasztottak két fület, azon pedig átfűztek egy szíjat és így rögzítették a karra. Ez azt eredményezte, hogy számos országban ahol érintett volt as háború köztük Magyarországon is piac alakult ki célzottan a frontra induló katonák felszerelésének biztosítására. A háborúból visszatérő katonák aztán továbbra is a karukon viselték órájukat, ezt a szokást örökítették át fokozatosan a következő nemzedékeknek.
Összességében elmondható, hogy az emberek először kényszer hatására kezdték el a karukon hordani az órát a frontvonali körülmények, valamint a további férfias munkatevékenységek ezt kívánták meg. Ezt követően a munkálatok úgymond magukkal húzták a divatot, így idővel kialakult, hogy később már nem csak kizárólag azok hordták a kezükön, akiknek szüksége volt rá. További érdekesség, hogy egy magyar ember számára készítették el az első olyan karon hordható órát, melyet a mai ember is felismerne. Egészen pontosan 1876-ban Koscowicz bárónénak készült el a szerkezet Budapestre, és nem is akármilyen gyártók; nevezetesen a világ legjobbnak tartott, leghíresebb óragyárának alapítói, Antoni Patek és Adrien Philippe készítették el.
Gyűjteményből kihagyhatatlan de hordásra is kiváló gyönyörű porcelán számlapos vas tokos Longines Trench (Lövészárok) óra 1912-es ből szép hozzá való régi de jó állapotú bőr szíjjal.
(swiss made)
Ritka kihagyhatatlan gyűjtői darab!
Mérete : 35 mm korona nélkül.
Gyünyörű porcelán számlap szép mutatókkal. Szép zsanéros lengő füles vas tok . Szerkezete teszi dolgát működik A képek magukért beszélnek. Mérete : 35 mm korona nélkül. LÓráimnál tok polírozás krómozás ródiumozás aranyozás mutatók foszforozása 7 munkanapon belül megoldható.
Pontosság, járástartalék, megbízhatoság nem vizsgált, így erre garanciát nem tudok vállalni, ha az óra nem működik arra külön a leírásban felhívom a figyelmét.
Jó licitálást, kérem tekintse meg egyéb termékeimet is, a "; felhasználó további termékei"; -re kattintva!
Posta: 1100 forint elsőbbségi ajánlva bubis borítékban.
Jelenlegi ára: 84 900 Ft
Az aukció vége: 2021-11-01 19:06 .
Feliratkozás:
Megjegyzések küldése (Atom)
Megjegyzés küldése